You are on PERI's international website. Click here to switch to PERI USA. Click here to view all PERI websites.

Kontakt os

PERI Danmark A/S
Greve Main 26
2670 Greve

Tlf:    +45 4345 3627
Fax:  +45 4345 3687

Skriv til os


  Bankinformation:

  Nordea
  Konto:  2217 0315306299

Salg

Per Holm
Regional Salgsingeniør | Sjælland
Mobil: +45 4241 1596
per.holm@peri.dk
Heidi Lehmann
Regional Salgsingeniør | Sjælland
Mobil: +45 2895 5302
heidi.lehmann@peri.dk

Rene Østergård
Regional Salgsingeniør | Nord og Midtjylland
Mobil: +45 2895 5303
rene.oestergaard@peri.dk

Bo Lauridsen
Regional Salgsingeniør | Fyn & Sydjylland
Mobil: +45 2924 3480
bo.lauridsen@peri.dk

Alexander Hansen
Projektleder
Tlf:      +45 4326 1736
Mobil: +45 2895 5377
alexander.hansen@peri.dk

Peter Bigum
Salgsingeniør | Stillads
Mobil: +45 2895 5306
peter.bigum@peri.dk

Henning N. Axelsen
Projekt Salgsingeniør 
Mobil: +45 2677 1675
henning.axelsen@peri.dk
Christian Brolund
Projekt Salgsingeniør 
Mobil: +45 3028 5779
christian.brolund@peri.dk

Jørn Ari
Product Manager | Forskallings supervisor
Mobil: +45 2941 4111
joern.ari@peri.dk        

 
   

 


Teknisk afdeling

E-mail: tb@peri.dk

Morten Sterregaard-Raahauge
Teknisk Chef
Civ. Ing., M.Sc
Mobil: +45 4015 7749
morten.sterregaard@peri.dk

Ronnie Andersen
Teknisk konsulent
Tlf:      +45 4326 1743
Mobil: +45 2186 9002
ronnie.andersen@peri.dk

Peter Hauerslev
Teknisk konsulent
Tlf:     +45 4326 1748
Mobil: +45 2081 5337
peter.hauerslev@peri.dk

Steen Rothschild
Teknisk konsulent
Tlf:      +45 43 26 17 31
steen.rothschild@peri.dk 
Søren Løfstrøm
Teknisk konsulent
Tlf:      +45 4326 1722
soeren.loefstroem@peri.dk
Kasper Villumsen
Teknisk konsulent
Tlf:      +45 4326 1729
kasper.villumsen@peri.dk
Daniel Langballe Fjendbo
Teknisk konsulent
Mobil: +45 2895 5333
daniel.fjendbo@peri.dk
   






 

 


Ekspedition

Tlf:  +45 4326 1719
E-mail: om@peri.dk

Bettina Vinzents
OM Chef
Tlf:      +45 4326 1730
Mobil:  +45 2895 5300
bettina.vinzents@peri.dk

Britt Poulsen
Salgskoordinator
Tlf:      +45 4326 1727
britt.poulsen@peri.dk

Ella Jørgensen
Salgskoordinator
Tlf:      +45 4326 1737
ella.joergensen@peri.dk

Debbie Borre
Salgskoordinator
Tlf:      +45 4326 1726
debbie.borre@peri.dk
Sara J. Troelsen
Salgskoordinator
Tlf:      +45 4326 1739
sara.julie.troelsen@peri.dk
 








 


Logistik & Lager

Tlf:       +45 4326 1710
E-mail: logistik@peri.dk

Peter Holk
Logistikchef | Lagerchef
Tlf:      +45 4326 1734
Mobil: +45 2022 1734
peter.holk@peri.dk

Jacob Wenzell
Logistikoordinator
Tlf:      +45 4326 1720
Mobil:  +45 4110 1716
jacob.wenzell@peri.dk

Martin Vibov
Logistikkoordinator | Kvalitetsassistent
Tlf:      +45 4326 1747
Mobil: +45 2895 5301
martin.vibov@peri.dk

Tommy Øgendahl
Lagerformand 
Mobil: +45 40 14 00 39
tommy.oegendahl@peri.dk

 

 

Sandra Dyrby
Logistikoordinator
Tlf:      +45 4326 1724
sandra.dyrby@peri.dk

 

 

Didde Gjesing 
Logistikoordinator
Tlf:      +45 4326 1723
didde.gjesing@peri.dk

 

 


Økonomi & HR

Fakturarer sendes til:      faktura@peri.dk Ansøgninger sendes til:  job@peri.dk

 

Kim Hass
COO 
Tlf:      +45 4326 1745
kim.hass@peri.dk 

Tina Hansen
Finans | Kundebogholderi
Tlf:      +45 4326 1746
tina.hansen@peri.dk

 

Dejan Gogotic
Controller
Tlf:       +45 4326 1735
Mobil:  +45 2779 9334
dejan.gogotic@peri.dk

 

 

Maria Trebbien Popp
Junior Controller | Leverandørbogholderi
Tlf:       +45 4326 1742 
maria.popp@peri.dk

 

 

 





 

 


Marketing

Helle Facius
Marketingsansvarlig 
Tlf:       +45 4326 1738
Mobil:  +45 3020 7833
helle.facius@peri.dk


Direktion

Morten Brix
Adm. Direktør
Tlf:     +45 4326 1728
morten.brix@peri.dk
 
Helle Facius
PA 
Tlf:       +45 4326 1738
Mobil:  +45 3020 7833
helle.facius@peri.dk

 

 

 


IT & Faciliteter

Brian Schaadt
Mobil: +45 2374 0146
brian.schaadt@peri.dk